Restorant

ZBULONI

SPECIALITETET TONA

Restoranti ka stilin klasik Vienez me një kapacitet prej 130 personash. Një ambjent me ngjyra të ngrohta, i pajisur dhe i ndriçuar në mënyrë perfekte, ideal për festë kokteil mbresëlënëse, për ceremoni të rëndësishme apo për darka romantike.

Stafi i kualifikuar është disponibël për tu shërbyer me elegancë dhe shpejtësi. Menu-ja është cilësore, tradicionale dhe internacionale. Gjithshka që ju dëshironi shërbehet në bukurinë dhe kujdesin e pjatave të përgatitura. Ne restorantin e Dinasty ju do të shijoni klasin e rafinuar të ushqimit.

 1. Supa
 2. Sallata
 3. Antipasta
 4. Rizoto & Pasta
 5. Mish & Peshk
 6. Ëmbëlsirë

Supa

 • Supe me Preime
 • Supe Brokoli
 • Supe me krem Spinaqi
 • Supe me krem Spinaqi
 • Supe Domate
 • Supe Pule
 • Supe me kerpudha te fresketa
 • Supe Peshku
 • Supe Geshtenje

Sallata

 • Sallate Shef
 • Sallate Gjethe Erezash
 • Asparag i marinuar
 • Sallate Finoku me rrepa dhe kerpudha
 • Perime zgare ose te ziera
 • Karçof i marinuar
 • Rukola e fresket me pomodorini, mozzarela ose parmixhano
 • Sallate Spinaqi

Antipasta

 • Speca te kuq furre te mbushur
 • Patellxhan me salce aziatike
 • Spinaq me mozzarela ne furre
 • Kerpudha te fresketa zgare ose tigani
 • Antipaste Italiane
 • Karpacio vici)
 • Mix Djathrash
 • Proshute vici, rucola, parmixhano
 • Karkalec Krudo
 • Fruta Deti ne sfoliat i shoqeruar me salce asparagu
 • Karpaço Salmoni ose te tjere
 • Acuge te marinuara
 • Midhje Sote

Rizoto

 • Rizoto me kerpudha dhe tartuf
 • Rizoto me provolone dhe dardhe
 • Rizoto me radikio, pancete dhe parmixhano
 • Rizoto me zaferano dhe pule
 • Rizoto me fruta deti
 • Rizoto “ Rizo nero “ me karkaleca

Pasta të freskëta

 • Mataljata me bajame e salce Rukole
 • Ravioli me salce borziloku dhe domate te vogla
 • Ravioli me kerpudha dhe tartuf
 • Tortilli te mbushur me krem kungulli
 • Linguine me fruta deti
 • Lumakie te medha me peshk ton

Mish

 • Fileto pule me mjalte e mustard
 • Fileto Gici me pesto arre
 • Fileto Vici
 • T- Bone
 • Role Qingji
 • Gjoks Pate

Peshk

 • Fileto Toni me fruta te thata dhe sos limoni
 • Peshkatrice me zaferano dhe perime
 • Fileto Toni me fruta te thata dhe sos limoni
 • Peshk i eger

Ëmbëlsirë

 • Parfe
 • Chocolate Mousse
 • Chocolate Fondue
 • Apple Crumble

Na Kontaktoni

 • Rruga: " e Kosovareve ", Nr. 31, H.1,
        Kodi Postar 1019, Tirane, Albania
 • + 355 4 22 58 132
 • Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.

Na Ndiqni

Copyright ©2016. All Rights Reserved - Dinasty Hotel